Czytamy w weekend - biblioteka poleca

Czytamy w weekend - biblioteka poleca

Napisane przez: Wioletta Kosińska ()
Liczba odpowiedzi: 0

Czytamy w weekend - biblioteka poleca

Najbliższy weekend będzie wyjątkowy, bo trwają wirtualne targi książki BookTarg! Nic więc dziwnego, że zespół lubimyczytać.pl i Ciekawostek Historycznych sięgnie po książki targowych gości, takich jak Katarzyna Nosowska czy Therese Bohman. Liczymy na tłumną obecność społeczności lubimyczytać.pl na spotkaniach i panelach! Wszystkie można obejrzeć m.in. na LC.TV na YouTube


Czytamy w weekend

Katarzynę Nosowską zna w Polsce niemal każdy – jest utytułowaną wokalistką, której piosenki usłyszymy w każdej rozgłośni radiowej, a także nagradzaną autorką książek. W której roli czuje się lepiej? I jakie plany ma na przyszłość? Czy do księgarń trafi kolejna część jej zabawnych i celnych esejów o życiu w różnych jego aspektach? Zapraszam do wspólnego sprawdzenia, jak na te pytania odpowie artystka, już w najbliższy sobotni wieczór!

Mój wybór lektury na najbliższy weekend nie mógł być inny. W końcu już jutro, w sobotę 8 maja o 19.00 spotkam się z Katarzyną Nosowską – a także ze wszystkimi czytelnikami, którzy dołączą do transmisji online. Z autorką, która dwukrotnie wygrała statuetkę w Plebiscycie Książka Roku (za A ja żem jej powiedziała” oraz „Powrót z Bambuko”), porozmawiam nie tylko o pisaniu, lecz także o śpiewaniu i kontakcie z drugim człowiekiem, jaki daje sztuka.

Książki Pauzy to małe cudeńka, zarówno w formie jak i w treści. Kiedy wchodzę na stronę internetową wydawnictwa nie mogę oderwać wzroku od pięknie zaprojektowanych okładek. Wybór zawsze jest trudny. Nie wszystkich autorów znam, dlatego czytam opisy i spoglądam właśnie na okładki. Przy ostatnich wspólnych zakupach w LC mój wybór padł na książkę autorstwa Therese Bohman pt. „Utonęła”.

Na okładce widzę profil kobiety, tło jest w moim ulubionym kolorze zielonym. Książka to debiut autorki, w ofercie Pauzy są również inne jej książki. Opowiedziana historia dotyczy trójkąta – dwóch sióstr i mężczyzny z którym związana jest jedna z kobiet. Bardzo mnie intryguje co wydarzy się między nimi podczas pewnego bardzo gorącego lata.

Ale zanim się o tym przekonam już dziś obejrzę spotkanie z autorką podczas trwającego właśnie Book Targu organizowanego przez Lubimyczytać.pl, Allegro i Legimi– na które serdecznie Was zapraszam!

Jak wygląda świat okiem nastolatka? Pewnie myślisz, że są to głównie nudne gry komputerowe? Nic z tych rzeczy ! Za sprawą książki „Kuba na tropie” przeniesiemy się w świat nastoletnich rozterek, a także wyruszymy w niezwykłą podróż w czasie, odwiedzając wiele zaskakujących miejsc, dzięki którym odkryjemy niesamowite tajemnice. Wybierz się w podróż wraz Kubą i jego bratem i przekonaj się jak, fascynujący może być świat 12 – latka z Poznania.

Gnijąca kanapka w plecaku, dziwnie brzmiące słowa takie, jak „tornister” czy „skafander”, a także sens robienia porządku w domu. To tylko niektóre rozterki, z jakimi mierzy się młody autor. Oprócz tego wraz z Kubą odkryjemy pierwszą siedzibę Mieszka I, zobaczymy jak wyglądała codzienność rycerzy oraz zagłębimy się w otchłań wykopalisk, poznając między innymi historię średniowiecznej gigantki. Dowiemy się również wielu ciekawostek dotyczących np. średniowiecznej broni czy mikstur, a także zagłębimy się w świat legend i wierzeń. Już nie mogę się doczekać lektury.

Nie zapomnijcie w ten weekend zajrzeć również na Ciekawostki Historyczne.