Biblioteka poleca - Magazyn literacki Książki

Biblioteka poleca - Magazyn literacki Książki

Napisane przez: Wioletta Kosińska ()
Liczba odpowiedzi: 0

MAGAZYN  LITERACKI  "KSIĄŻKI"

 Pismo istnieje na rynku od 1992 roku, wcześniej funkcjonowało pod tytułem "Magazyn Literacki". Dziś "Magazyn Literacki KSIĄŻKI" to profesjonalny miesięcznik poświęcony rynkowi wydawniczemu i księgarskiemu, skierowany do: wszystkich miłośników książek, księgarzy, bibliotekarzy, wydawców i dystrybutorów książek. 
Co miesiąc "Magazyn" odnotowuje najistotniejsze wydarzenia branżowe, jest również cennym przewodnikiem po nowościach wydawniczych. W każdym numerze recenzujemy ok. 100 nowych tytułów, prezentujemy listę bestsellerów. Dużym zainteresowaniem Czytelników cieszą się publikowane na łamach miesięcznika wywiady. Od 2004 roku nasza redakcja przyznaje Nagrody "Magazynu Literackiego KSIĄŻKI". 
 
Bestsellery Magazynu Literackiego KSIĄŻKI:
1
"Czuły narrator" Olga Tokarczuk
Czytając „Czułego narratora” Olgi Tokarczuk, myślałem o jej wykładzie noblowskim, w którym powiedziała m.in.: „Dziś problem polega – zdaje się – na tym, że nie mamy jeszcze gotowych narracji nie tylko na przyszłość, ale nawet …
2
"Powrót z Bambuko" Katarzyna Nosowska
W „Powrocie z Bambuko” Katarzyna Nosowska wyznaje: „Dawałam się obrażać we własnym domu”. W końcu jednak, jak twierdzi, powiedziała: „dość” i teraz namawia czytelników, by postąpili tak samo. Tylko że obrażają nas nie sami ludzie.
3
"Pięć Stawów. Dom bez adresu" Beata Sabała-Zielińska
W książce „Pięć Stawów. Dom bez adresu” Beata Sabała-Zielińska opowiada historię słynnego schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich: „W Stawach zawsze czuliśmy się jak u siebie w domu – przyznaje Marychna Krzeptowska. – Stare schronisko, …
 Biblioteka szkolna poleca wszystkim czytelnikom sprawdzony i niezawodny Magazyn Literacki Książki.